Equimat.pl

Zalety stosowania mat

Dla konia

Stosowanie mat dla koni może przynieść wiele korzyści, w tym poprawę ich komfortu, redukcję ryzyka urazów oraz zapobieganie poślizgnięciom.

Dla właściciela

Najważniejszą korzyścią dla właściciela wynikającą ze stosowania mat będzie łatwiejsze utrzymanie czystości w stajni, co może przyciągnąć nowych klientów.

Konie to przyjaciele, partnerzy w sporcie i pracy,
dlatego zasługują na najlepszą opiekę.

To zwierzęta stepowe i dlatego mają one szczególnie wysokie wymagania w stosunku do podłoża. Potrzebują stabilnej i antypoślizgowej, odpornej nawierzchni aby wstawać i chodzić bezpiecznie.

Nasi dostawcy współpracują intensywnie z hodowcami i opracowali produkty, które są specjalnie dostosowane do potrzeb koni. Wysokiej jakości maty gumowe chronią ścięgna i stawy, wspierają cały układ mięśniowo-szkieletowy aby optymalnie zwiększyć komfort podczas leżenia, izolować  od chłodu podłoża i zapewniają bezpieczeństwo aby zminimalizować ryzyko wypadków. To świetne rozwiązanie w przypadku koni alergicznych!  

Dzięki matom również ulagają redukcji problemy z kopytami, gnijącymi strzałkami, koń nie stoi na namokniętym „materacu” ze słomy, ściółka w ilości jedynie potrzebnej do absorpcji nieczystości płynnych, a nieczystości stałe na bieżąco są usuwane. Płyty w stajniach są higieniczne i w przeciwieństwie do słomy nie gniją i nie kurzą się.