Zalety stosowania mat

Konie to przyjaciele, partnerzy w sporcie i pracy i dlatego zasługują na najlepszą opiekę.
To zwierzęta stepowe i dlatego mają one szczególnie wysokie wymagania w stosunku do podłoża. Potrzebują stabilnej i antypoślizgowej, odpornej nawierzchni aby wstawać i chodzić bezpiecznie.

Nasi dostawcy współpracują intensywnie z hodowcami i opracowali produkty, które są specjalnie dostosowane do potrzeb koni. Wysokiej jakości maty gumowe chronią ścięgna i stawy, wspierają cały układ mięśniowo-szkieletowy aby optymalnie zwiększyć komfort podczas leżenia, izolować  od chłodu podłoża i zapewniają bezpieczeństwo aby zminimalizować ryzyko wypadków. To świetne rozwiązanie w przypadku koni alergicznych!  Dzięki matom również ulagają redukcji problemy z kopytami, gnijącymi strzałkami, koń nie stoi na namokniętym "materacu" ze słomy, ściółka w ilości jedynie potrzebnej do absorbcji nieczystości płynnych,a nieczystości stałe na bieżąco są usuwane. Płyty w stajniach są higieniczne i w przeciwieństwie do słomy nie gniją i nie kurzą się.

Maty gumowe są łatwe w instalacji, łatwe do utrzymania w czystości i dzięki nim możemy ograniczyć ilość ściółki do 60%.

Gospodarowanie ściółką dla koni w sporej mierze zostaje zredukowane: zakup, zaopatrzenie, transport i problemy związane z pozbywaniem się materiału zostają ograniczone do absolutnego minimum ,a codzienne oczyszczanie boksów odbywa się sprawnie i bez większego wysiłku.
Wykorzystanie płyt i mat gumowych do stajni szybko się zwraca z uwagi na mniejsze zużycie ściółki oraz jej wymiany. Są szczególnie przydatne w boksach, myjkach, solariach oraz alejkach i ciągach komunikacyjnych.
 

 

Ostatnie realizacje

Miło nam poinformować ,że w okolicy Gniezna, w klinice MORBUS VET dr M.Stachowiaka Golonki, wykonaliśmy kolejny boks wybudzeniowy w systemie BELMONDO Kingsize

 

Jesteśmy również bardzo zadowoleni z współpracy z klubem HEAA Turek, gdzie montowaliśmy maty BELMONDO Basic

 

kontakt@equimat.pl